Jeżeli chcecie pięknie urządzić wnętrze letniego domu lub bliską są Wam morskie klimaty zdecydujcie się na zastosowanie tego stylu. W stylu marynistycznym można urządzić każde pomieszczenie, łącznie z łazienką czy kuchnią. Oto kilka podpowiedzi, jak uzyskać zamierzony efekt.

Styl marynistyczny to przede wszystkim kolor biały! Do niego dobieramy niebieskie, granatowe, kobaltowe lub błękitne elementy. Pojawia się także intensywna czerwień. Najczęściej jedynie w dodatkach, lecz jeśli chcemy, by wnętrze wydawało się żywsze, weselsze czerwieni możemy dodać więcej.

Drewno w stylu marynistycznym jest albo pomalowane, zwłaszcza na biało, albo takie, które wygląda jak wyrzucone przez morze. Nieoheblowane, wypłowiałe na słońcu, z sękami i nierównościami. Do przechowywania świetnie nadają się różnego rodzaju skrzynie, również postarzane, jak te ze skarbami z pirackiego statku.

Mile widziane są wszelkie ręcznie tkane szmaciane chodniczki i dywaniki w paseczki praz zasłony uszyte z grubego płótna imitującego żeglarskie (najlepiej oczywiście jeśli będą w kolorze białym). Materiały przede wszystkim naturalne, bawełniane i płócienne tkaniny, wiklina, juta. Świetnie się sprawdzą plecione kosze, wygodne hamaki, płócienne worki czy jutowe liny, przywodzące na myśl okręty transportujące przyprawy z odległych krain

Wzory, motywy, dekoracje, czyli tzw. kropka nad „i” – tutaj na myśl od razu powinny przyjść pasy (szerokie i wąskie), kotwice, koła ratunkowe, latarnie morskie, łódki, muszelki, ryby. Z tymi elementami jednak uważajcie, aby nie przesadzić. Morski klimat to przede wszystkim relaks i wypoczynek, nadmiar wymienionych wcześniej elementów może wprowadzić chaos do Waszego wnętrza.


makehomeeasier