Minister gospodarki, który gościł w Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia, powiedział, że nie można się na takie działania zgodzić i należy im zapobiec, wprowadzając odpowiednie przepisy.

Wicepremier uznał za niedopuszczalną sytuację, w której osoby spłacające uczciwie kredyty są przez banki zmuszane do podpisywania dodatkowych aneksów, na niekorzystnych dla nich warunkach.

Waldemar Pawlak dodał, że w czasach kryzysu należy zachować szczególną solidarność i bronić obywateli, którzy rzetelnie spłacają kredyt, lecz w starciu z potężnymi instytucjami finansowymi zwykle są bez szans.

Waldemar Pawlak ocenia, że ostatnie straty polskich firm są bardzo poważnym problemem i wymagają szybkich działań.

Minister gospodarki powiedział, że rząd powinien jak naszybciej uchwalić ustawę, zapobiegającą wypływowi kapitału z Polski. Zdaniem polityka Polskiego Stronnictwa Ludowego, do wypływu kapitału przyczyniają się przede wszystkim niekorzystne dla firm opcje walutowe.

Waldemar Pawlak zaznaczył, że nasi politycy, zamiast angażować się w partyjne spory, powinni zacząć działać w interesie naszego kraju i porozumieć sie w sprawie ustaw, dotyczącyh opcji.

Wicepremier skrytykował polityków, którzy uciekają od odpowiedzialności za rozwiązanie poważnych problemów gospodarczych Polski i poświęcają się mało znaczącym zagadnieniom. Pawlak zaliczył do nich kontrowersje wokół Instytutu Pamięci Narodowej.
wp.pl/
IAR 2009-04-08 (08:30)