W środę nadzwyczajne walne Ciechu zgodziło się na zbycie dwóch działek. Jedna z nich ma powierzchnię 12 tys. metrów kwadratowych i stoi na niej budynek przeznaczony do wyburzenia, a druga działka ma 8 tys. metrów kwadratowych.

Mamy już oszacowanie wartości obydwu działek. Cenę wywoławczą działki z budynkiem określiliśmy na około 25 mln zł - powiedział prezes Ciechu.

Na drugiej działce chcemy przeprowadzić inwestycję wspólnie z deweloperem. Do spółki celowej z deweloperem zamierzamy wnieść działkę i rozliczyć się z wykonawcą poprzez oddanie nam jednego z dwóch mających tam powstać budynków biurowych - dodał.

Prezes powiedział też, że na mniejszej działce, oprócz dwóch budynków biurowych, mają powstać też dwa budynki mieszkalne.

Kunicki nie podał jednak na ile Ciech szacuje wartość mniejszej działki.

Według prezesa Ciechu zaproszenie do składania ofert w ramach zbycia dwóch działek powinno zostać ogłoszone w kwietniu.

Uważam, że jest realna szansa na zakończenie tych transakcji jeszcze w roku 2009 - powiedział.

Prezes przypomniał, że Ciech w tym roku powinien przeprowadzić kilka dezinwestycji. Spółka chce między innymi sprzedać pakiet PTU, spółkę Cheman oraz Polfę.

Zastanawiamy się także nad sprzedażą udziałów w spółkach zagranicznych. Mamy firmy w Anglii, Singapurze i Brazylii. Na jednym z kwietniowych posiedzeń zarządu znajdzie się punkt dotyczący dezinwestycji w naszych spółkach, również tych zagranicznych - powiedział prezes.

Łącznie spółek, które trafią na listę i które będą rozważane pod względem celowości sprzedaży, jest ponad dwadzieścia - dodał.

Prezes Kunicki powiedział, że środki ze sprzedaży spółek posłużą Ciechowi głównie do obniżenia zadłużenia grupy.

 money.pl/2009-03-18 16:04:46  (PAP