Gant planuje w 2009 roku rozpocząć projekt Pod Fortem w Krakowie, inwestycje w Polanicy Zdroju i przy ulicy Przyjaźni we Wrocławiu oraz projekt budowy domków jednorodzinnych w Żernikach pod Wrocławiem. Spółka czeka obecnie na pozwolenia na budowę w tych lokalizacjach.

Chcemy, by wszystkie cztery ruszyły w pierwszej połowie 2009 roku - powiedział Feliks.

Nastawiamy się na termin około 1 kwietnia - 1 maja. Na pewno chciałbym, aby ruszyły wtedy projekty w Żernikach, Polanicy i przy ulicy Przyjaźni we Wrocławiu - dodał.

Zdaniem prezesa, inwestycje powinny być zakończone i oddawane 14 miesięcy później. Inwestycja Pod Fortem w Krakowie, ze względu na jej wielkość ma być podzielona na etapy.

W Krakowie planujemy wybudować około 1.000 mieszkań, o powierzchni użytkowej około 50 tys. metrów. Dlatego chcemy podzielić go na etapy. Pierwszy mógłby ruszyć przed wakacjami, a następne byłyby przesunięte o 6 miesięcy - powiedział Feliks.

Prezes poinformował, że projekt w Polanicy Zdroju przewiduje wybudowanie około 8 tys. metrów kw. PUM, w Żernikach 5 tys., a we Wrocławiu przy ulicy Przyjaźni 3 tys.

Spółka informowała, że odkłada na później trzy inwestycje: przy ulicy Sokołowskiej w Warszawie, przy katowickim Spodku i na ulicy Robotniczej we Wrocławiu.

Wahamy się jeszcze przy projekcie na Sokołowskiej. Jeśli się dowiemy, że banki udzielają kredytu, a w Warszawie rynek zaczyna być wyprzedawany, to zaczniemy - powiedział Feliks.

Gant informował, że w 2009 roku planuje rozpocząć trzy projekty komercyjne: w Krakowie, we Wrocławiu i w Bogatyni.

W ofercie Gant Development znajdują się obecnie mieszkania w inwestycjach we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Gdańsku i Opolu. Spółka zapowiada, że w tym roku zacznie jeszcze dwie nowe inwestycje we Wrocławiu: Stabłowice oraz Legnicka.
(money.pl 18:08:46)