"Silne mrozy oraz duże opady śniegu w pierwszych dwóch miesiącach tego roku sparaliżowały ruch budowlany. W styczniu i lutym nastąpił znaczny spadek produkcji budowlanej w porównaniu do tych samych miesięcy 2009 roku" - powiedział w środę na konferencji prasowej Sochacki

Ok 2/3 firm poddanych badaniom uznało, że niekorzystne warunki pogodowe przyczyniły się do opóźnienia realizacji prac budowlanych w pierwszych miesiącach tego roku.

 Zaległości są do nadrobienia w okresie miesiąca; jednak ok 25 proc. firm stwierdziło, że zabierze im to od 5 do 12 tygodni.

Jak podał Sochacki, większość firm budowlanych musiała przerwać zaplanowane prace nawet do połowy marca, oczekując na poprawę pogody. Złe warunki pogodowe szczególnie negatywnie odbiły się na działalności przedsiębiorstw inżynieryjnych, wykonujących duże przedsięwzięcia infrastrukturalne.

Badanie zostało przeprowadzone przez ośrodek badania rynku i opinii Mareco Polska w dniach 15-18 marca tego roku, na zlecenie Korporacji Przedsiębiorców Budowlanych Uni-Bud na losowo dobranej próbie przedsiębiorców budowlanych.


Według źródła informacji: INTERIA.PL/PAP