BPTO Gdansk Developement A/S została utworzona w Kopenhadze, Danii, z myślą o podjęciu inwestycji, której przyszłym celem było zagospodarowanie terenów należących do Stoczni Gdańskiej.

W 2006 roku BPTO Gdansk Developement A/S nabyła 4,4, ha gruntu, następnie w 2007 roku kolejne 23,0, ostatni zakup w ramach trójfazowej transakcji to dodatkowe 20,0 ha.

W październiku 2008 roku spółka podpisała umowę o współpracy z przedstawicielami Miasta Gdańsk, na mocy któej została uregulowana kwestia budowy drogi na byłych terenach stoczni, która jest główną arterią miasta Gdańsk, ponieważ umożliwia powstanie ponad 750.000 m2 nowych powierzchni biurowych, mieszkalnych, handlowych. Tak powstaje nowa dzielnica Miasta Gdańsk- Młode Miasto.

Misją przewodnią jest urzeczywistnienie wizji Młodego Miasta, które jest wspaniałym miejscem do życia, pracy, wypoczynku i zakupów. Przemysłowe tereny postoczniowe powoli przeistaczają się w pełną dynamizmu, życia dzielnicę Gdańska. W przyszłości Gdańsk stanie się jednym z najbardziej atrekcyjnych miast nadmorskich w Europie.korespondencja własna z Cannes, Lazurowe Wybrzeże

Justyna Kulawik

WGN PRESS