- Na poczet dywidendy z zysku za 2009 r. wypłacona została w grudniu 2009 roku zaliczka w wysokości 0,20 zł brutto na 1 akcję. Pozostała deklarowana kwota dywidendy, w wysokości 0,30 zł brutto na 1 akcję, zostanie wypłacona po zatwierdzeniu przez walne zgromadzenie Apator - napisano w komunikacie.

Apator planuje restrukturyzację w grupie, o szczegółach może poinformować w maju tego roku. Spółka ocenia, że pierwsze efekty i oszczędności pojawią się w 2012 roku. W 2010 roku Apator chce wydać do 20 mln zł na akwizycje, rozmawia w tej sprawie z różnymi firmami w kraju i za granicą - poinformował prezes spółki Janusz Niedźwiecki.

- Wkrótce można spodziewać się informacji o strategii grupy, która będzie przewidywać restrukturyzację - powiedział na czwartkowej konferencji prezes Apatora Janusz Niedźwiecki. - Do końca kwietnia chcemy podpisać umowę przedwstępną sprzedaży gruntu w Toruniu. To będzie pierwszy etap restrukturyzacji. Myślę, że o jej szczegółach możemy poinformować w maju - dodał prezes w rozmowie z PAP. Prezes nie powiedział, na czym będzie polegała restrukturyzacja, ani jakich oszczędności spodziewa się spółka. - Pierwszy rok, kiedy będzie widać efekty restrukturyzacji to może być rok 2012 - powiedział. Apator poinformował w czwartek w komunikacie, że ma zamiar sprzedać obecną siedzibę w Toruniu, a przeniesienie produkcji w nowe miejsce oraz nowa organizacja struktur może przynieść spółce oszczędności.

Źródło: interia.pl