Stolica Dolnego Śląska rozwija się dynamicznie od wielu lat. Zauważają to także sami mieszkańcy. Według badań przeprowadzonych przez  PBS DGA*  w 32 miastach Polski Wrocław zajął drugą pozycję w rankingu. Przed nim znalazła się jedynie Gdynia. Aż 96 proc. osób odpowiedziało, że Wrocław to dobre miejsce do życia. Czołową pozycję w rankingu zajął także prezydent miasta Rafał Dutkiewicz, któremu ufa ponad 80 proc. mieszkańców.

Tak dobry klimat w mieście sprzyja napływowi inwestorów. Według danych GUS w minionym roku w woj. dolnośląskim oddano do użytku o 14,9 proc. więcej mieszkań niż w 2008 roku. To drugie miejsce w kraju. Więcej nowych mieszkań pojawiło się jedynie w woj. małopolskim. Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu realizują nie tylko lokalni deweloperzy. Swoje projekty budują tu także duże międzynarodowe firmy jak. m.in. Ghelamco Poland.

Potencjał Wrocławia dostrzegliśmy już kilka lat temu. Nie bez przyczyny właśnie tutaj zlokalizowaliśmy naszą pierwszą inwestycję biurową realizowaną poza Warszawą i nasz projekt mieszkaniowy Rezydencję Tumską” – przyznaje Magdalena Politowicz, Residential Sales Manager z Ghelamco Residential.

Choć wrocławski rynek mieszkaniowy podobnie jak cały segment zareagował na kryzys gospodarczy spowolnieniem, to od kilku miesięcy deweloperzy zauważają wyraźne ożywienie. „Obserwując zainteresowanie Rezydencją Tumską możemy stwierdzić, że rynek się ożywił. Klienci aktywnie szukają mieszkań, wzrosła też sprzedaż” – podsumowuje Politowicz. Zaznacza jednak, że podobnie jak w Warszawie wzrost zainteresowania dotyczy głównie średnich mieszkań – 2 lub 3 pokojowych.

Nie bez znaczenia jest też lokalizacja. Dogodne położenie inwestycji jest jednym z głównych kryteriów wyboru klientów. We Wrocławiu, z uwagi na ścisłą zabudowę centrum, nowych inwestycji położonych w sąsiedztwie Rynku jest jedynie kilka. „Rezydencja Tumska położona jest zaledwie 15 minut spaceru od Rynku, w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczego Ostrowa Tumskiego. To atut, który niewątpliwie wpływa na zwiększenie zainteresowania akurat naszą inwestycją” – przyznaje Magdalena Politowicz.

Rezydencja Tumska usytuowana jest w kulturalno-biznesowym centrum Wrocławia, u zbiegu ulic Bema i Prusa. Doskonałe położenie budynku z jednej strony zapewnia wszystkim mieszkańcom dostęp do wszelkich wygód wynikających z życia w samym centrum miasta, a z drugiej gwarantuje bliskie sąsiedztwo jego najpiękniejszych zakątków rekreacyjnych.
 
 
Położony nieopodal Rezydencji Ostrów Tumski to najstarsza i najbardziej urokliwa część stolicy Dolnego Śląska. Znajdujące się tu jedyne w swoim rodzaju klimatyczne latarnie gazowe, wąskie uliczki i wspaniałe kościoły nadają temu miejscu niepowtarzalny charakter. Ostrów Tumski to także jedna z najlepiej rozwijających się ostatnio części miasta. Już wkrótce powstaną tu m.in. eleganckie restauracje, ekskluzywny hotel Rialto oraz nowoczesne i ekskluzywne kamienice mieszkalne.
   
W pobliżu znajdują się również Muzeum Archidiecezjalne, Ogród Botaniczny oraz Muzeum Przyrodnicze.

W Rezydencji Tumskiej znajduje się 71 mieszkań o metrażach od 38 do 124 m2. Budynek charakteryzuje wysoki standard m.in. drewniane okna, nowoczesna architektura, wykończenia ze stali i szkła, podziemny parking oraz całodobowa ochrona. Deweloper zadbał także o aranżację części wspólnych. Klatki schodowe Rezydencji Tumskiej zdobią nietypowe tapety i galeria czarno-białych zdjęć starego Wrocławia. Ceny mieszkań zaczynają się od 8.000 zł za m2. Inwestycja otrzymała nagrodę magazynu „Apartamenty i Mieszkania”, który uznał Rezydencję najlepszą inwestycję mieszkaniową na Dolnym Śląsku 2008 roku.
 
* Badania zrealizowane przez PBS DGA w listopadzie i grudniu 2009 r. w ramach projektu „Mój Samorząd”, współfinansowanego przez UE z Programu Kapitał Ludzki.

Źródło: Ghelamco Poland

jn
inwestycje.pl