O tym, że jest to coraz liczniejsza grupa klientów wiedzą już deweloperzy i bankowcy. To z ich inicjatywy powstał pomysł, by preferencyjne kredyty mieszkaniowe w ramach programu „Rodzina na swoim” rozszerzyć o osoby samotne oraz pozostające w nieformalnych związkach. Takie rozwiązanie z pewnością pobudzi nieco uśpiony rynek nieruchomości. Choć, jak mówią inwestorzy, w tym segmencie nigdy nie brakowało chętnych.

- Kiedy rozpoczęliśmy sprzedaż mieszkań w Osiedlu z Gwiazdami największym powodzeniem cieszyły się właśnie małe mieszkania typu studio – wspomina Katarzyna Zielińska, specjalista ds. reklamy Marma Polskie Folie – inwestora Osiedla z Gwiazdami w podwarszawskim Józefosławiu. – Ich nabywcami najczęściej były młode osoby, które do tej pory wynajmowały mieszkania, a teraz postanowiły zainwestować we własne lokum. W tej chwili w sprzedaży posiadamy ostatnią wolną kawalerkę, choć po wprowadzeniu nowych zasad przyznawania kredytu przypuszczam, że i ona wkrótce znajdzie swojego nabywcę – dodaje Zielińska.

W małych mieszkaniach najważniejszy jest układ. Pokój gościnny, jadalnia i aneks kuchenny w jednym wcale nie muszą być zmorą. Dzięki odpowiednio zaaranżowanemu pomieszczeniu, możemy mieszkanie nie tylko optycznie powiększyć, ale również dodać mu nowoczesnego designu. Wtedy nawet 30 metrów może okazać się królestwem. Własnym królestwem.

Marma Polskie Folie

kg

Źródło: inwestycje.pl