Cristal Park został wynajęty w 100 procentach na 6 miesięcy przed ukończeniem projektu, które nastąpiło pod koniec kwietnia 2009 r. Poza świetną lokalizacją oraz wysokiej jakości wykończeniem, atrakcyjność biurowca potwierdza fakt, iż budynek sprzedany został w czasie trudnej, w szczególności dla rynku nieruchomości, sytuacji rynkowej. Sukces Cristal Park jest doskonałym przykładem strategii Yareal zakładającej realizację projektów biurowych i mieszkaniowych wyróżniających się na polskim rynku nie tylko wysokim standardem, lecz również maksymalną wartością dodaną dla przyszłych najemców, mieszkańców i inwestorów.„Posiadana przez Yareal Polska wiedza oraz doświadczenie na międzynarodowym rynku pozwoliły nam na stworzenie naszej wewnętrznej definicji produktu, która ma zastosowanie do wszystkich naszych projektów, czego przykładem jest projekt Cristal Park” - mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.Cristal Park jest kameralnym trzykondygnacyjnym budynkiem biurowym, wyróżniającym się wysoką klasą i ponadczasową, przyjazną architekturą. Rozkład cechuje funkcjonalność powierzchni oraz łatwa adaptacja biur w zależności od potrzeb najemców - zarówno w pionie jak i w poziomie, jako open space lub z podziałem na pojedyncze pomieszczenia. Przeszklona fasada gwarantuje maksymalny dostęp naturalnego światła do wszystkich biur. Projekt charakteryzuje ponadto modna aranżacja, niski współczynnik części wspólnych oraz wysoka jakość wykończenia. Z myślą o komforcie przyszłych najemców autorzy projektu (JEMS Architekci) zaprojektowali wewnętrzne zielone dziedzińce oraz pnącą roślinność.„Cristal Park jest odpowiedzią na zmieniającą się sytuację rynkową: obecnie najemcy są prawdziwymi profesjonalistami i szukają nie tylko najniższych czynszów. Rozumieją, iż przy wyborze powinni brać pod uwagę realną jakości budynku tzn. jego efektywność, elastyczność, funkcjonalność, ludzki wymiar, wpływ na wizerunek firmy oraz niskie opłaty eksploatacyjne.” - dodaje Eric Dapoigny.

Cristal Park liczy 10 300 mkw. powierzchni najmu oraz dysponuje podziemnym parkingiem na 225 miejsc. Obiekt ma znakomite połączenia komunikacyjne z centrum Warszawy i z lotniskiem na Okęciu, niedaleko znajduje się również przystanek kolejki WKD, dwie stacje kolei podmiejskich  oraz poszerzony trzypasmowy odcinek Alei Jerozolimskich. Wkrótce w pobliżu przebiegać mają także planowana droga szybkiego ruchu oraz druga linia Szybkiej Kolei Miejskiej.

Do sukcesu projektu przyczynił się profesjonalny zespół składający się zarówno z doświadczonych pracowników Yareal Polska, jak również z renomowanych firm takich jak, JEMS Architekci (autorzy projektu architektonicznego), RD bud (Generalny Wykonawca) oraz King Sturge i Warsaw Property Partners - agentów odpowiedzialnych za wynajem Cristal Park. Inwestor został przedstawiony sprzedającemu przez firmę King Sturge.

* * *
Yareal Polska Sp. z o.o. działa na polskim rynku nieruchomości jako deweloper oraz project manager. Yareal Polska jest spółką-córką Yareal International N.V. - międzynarodowej firmy działającej na europejskim rynku nieruchomości w ramach grupy inwestycyjnej Yam Invest.

Firma realizuje wysokiej jakości projekty mieszkaniowe i biurowe w atrakcyjnych lokalizacjach. Yareal Polska wprowadza elastyczne rozwiązania, realizuje innowacyjne projekty wyróżniające się wysokiej klasy architekturą harmonizującą z tradycyjnym charakterem otoczenia. Yareal buduje długotrwałe relacje z Klientami oparte na wysokim standardzie świadczonych usług oraz długoterminowej strategii działania. Firma zatrudnia zespół wysoko wykwalifikowanych specjalistów posiadających wieloletnie doświadczenie na rynku nieruchomości.

Zrealizowany przez Yareal Polska projekt budynku biurowego Renaissance przy ul. Mokotowskiej 19 w Warszawie zyskał uznanie w środowisku branżowym, czego wyrazem jest przyznana w 2004 r. nagroda Construction & Investment Journal w kategorii „Best Office Development”. Od listopada 2005 r. Yareal Polska jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.


* * *
Pracownia JEMS Architekci została utworzona w 1988 roku, jednak sam zespół architektoniczny kierowany przez partnerów JEMS działa nieprzerwanie od 1980 roku jako jedna z pierwszych prywatnych pracowni projektowych działających na rynku warszawskim. Firmą kierują wspólnicy: architekci – Olgierd Jagiełło, Maciej Miłobędzki, Jerzy Szczepanik-Dzikowski i Marcin Sadowski oraz Wojciech Zych – prezes Zarządu odpowiadający za kwestie formalno-prawne i finanse. W 2003 roku skład Zarządu uzupełnili architekci‑partnerzy: Paweł Majkusiak i Andrzej Sidorowicz, a w 2006 roku – Marek Moskal. W ciągu kilkunastu lat swojej działalności JEMS z niewielkiego studio projektowego przeistoczył się w zespól architektoniczny liczący ponad 40 osób.

Partnerzy wraz z architektami prowadzącymi poszczególne tematy odpowiadają za całość procesu projektowego oraz budowę, koordynując i kierując pracami multidyscyplinarnego zespołu specjalistów. JEMS stale współpracuje z liczącymi się biurami projektowymi, projektantami i konsultantami wszystkich specjalności związanych z opracowywanymi projektami. Od połowy 2004 roku pracownia architektoniczna JEMS mieści się w zaprojektowanym przez firmę budynku przy ul. Gagarina w Warszawie.

* * *
RD bud, generalny wykonawca Cristal Parku, z francuskiej niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul działa w Polsce już od 10 lat. W tym czasie zespoły RD Budu uczestniczyły w budowie i rewitalizacji ponad 400 tys. mkw. obiektów w całym kraju, realizując projekty dla klientów będących liderami w swojej branży. Firma liczy obecnie 100 współpracowników, a jej działalność rozszerzyła się o realizacje pod klucz centrów handlowych, hoteli, biur, showroomów, a także o poważne projekty rewitalizacji. Jednocześnie stale utrzymuje swoje wysokie kompetencje w zakresie konstrukcji jednostek produkcyjnych i obiektów logistycznych.

* * *
King Sturge należy do największych niezależnych firm doradczych działających na rynku nieruchomości w Europie (posiada 42 biura w 14 krajach europejskich). King Sturge zatrudnia  przeszło 3800 pracowników w 215 własnych i stowarzyszonych biurach w 47 krajach na całym świecie. Sieć obejmuje główne ośrodki handlowe w Wielkiej Brytanii oraz najważniejsze miasta Europy. Spółka posiada również firmy stowarzyszone w Australii, Indonezji, Malezji i Nowej Zelandii oraz partnerów handlowych w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej, którzy działają poprzez King Sturge CORFAC International oraz ChainLinks Retail Advisors.

Warszawskie biuro King Sturge zostało otwarte w styczniu 2000 roku w odpowiedzi na dynamiczny wzrost popytu na profesjonalne usługi doradcze na polskim rynku nieruchomości. W kwietniu 2008 roku zostało otwarte kolejne biuro w Katowicach. King Sturge zatrudnia w Polsce 70 pracowników i świadczy usługi agencyjne na rynku powierzchni biurowych, magazynowych i handlowych, usługi doradcze w zakresie inwestycji, wyceny nieruchomości, zajmuje się zarządzaniem, badaniami rynku i doradztwem budowlanym. 

Cristal Park

an

  Źródło:inwestycje.pl