Hersham Golf Club w Surry pod Londynem to wspaniałe pole golfowe. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie internetowej. Czego brakuje tamtejszym bywalcom? Luksusowego hotelu, który oferowałby relaks i rozrywkę po grze. Jednak prace budowlane, co zrozumiałe, zniszczyłyby całą okolicę i wszystkie atuty tego miejsca. Chodzi oczywiście o bliskość natury, piękne widoki, otwarte przestrzenie itd. Grupa architektów ze studia ReardonSmith znalazła idealne rozwiązanie i stworzyła koncept przyszłego kompleksu. By ochronić całość przed dewastacją, hotel będzie się znajdował pod powierzchnią!

 

 Przyznacie, że to bardzo ciekawy, oryginalny i odważny pomysł. Studio promuje swój projekt jako ekologiczny i przyjazny środowisku. Trudno się z tym nie zgodzić, prawda? Jak przyznaje jeden z designerów – Matthew Guy: “pragniemy stworzyć jeden wielki, zintegrowany i organiczny kompleks, który będzie składał się z hotelu, spa oraz pól golfowych”. Przedstawili już wizualizację (widoczne na zdjęciach).
 

 Moim zdaniem całość może się podobać. A jeśli odniesie sukces być może kolejne hotele zaczną być budowane pod powierzchnią.


 
an