Gdybyśmy mieli w jednym zdaniu go zdefiniować  to io-homecontrol  jest  ujednoliconym systemem służącym do elektrycznego sterowania urządzeniami różnych producentów. Io-homecontrol to rozwiązanie nowatorskie a jego wdrażanie stale trwa.

Właściwie, co kilka miesięcy słyszymy o tym, że kolejne firmy poszerzają swoje katalogi o produkty z rozwiązaniami io-homecontrol. Na przykład pewna firma będąca liderem w produkcji bram garażowych z sukcesem sprzedaje produkty zintegrowane z systemem io-homecontrol od ponad roku. Inna firma, będąca globalnym liderem w produkcji okien do poddaszy podjęła decyzję o całkowitym wycofaniu innych systemów sterowania elektronicznego niż io-homecontrol.  Co raz więcej naszych, rodzimych polskich firm, dostosowuje swoją produkcję do wprowadzenia systemów io-homecontrol do własnych produktów.

Io-homecontrol to połączenie słów „interoperability" i „home control". Oznacza to integrację produktów połączoną z kontrolą urządzeń domowych. Już dziś na polskim rynku dostępne są produkty, które stwarzają nam realne możliwości samodzielnej konfiguracji systemu domu inteligentnego. System io-homecontrol to prawdziwa rewolucja. Dzięki niemu możemy bez inwestycji w drogie okablowanie i jeszcze droższą jednostkę centralną przeobrazić nasze skromne gniazdko w dom rodem ze Star Treka.

To, co wyróżnia io-homecontrol to komunikacja oparta o dwukierunkowości gwarantująca korzystającym z niej całkowitą a co ważniejsze, niczym nie skrępowaną kontrolę nad wszystkimi urządzeniami posiadanymi w domu. Po każdym zleceniu, system informuje nas o statusie zadania. W praktyce może to wyglądać tak: siedzimy przy grillu w naszym przydomowym ogrodzie a za pomocą prostego pilota możemy sprawdzić czy zamknęliśmy okna z drugiej strony domu.
Komunikacja odbywa się z wykorzystaniem zaszyfrowanej transmisji radiowej, co gwarantuje całkowite bezpieczeństwo komunikacji. Niezawodność komunikacji jest zaś gwarantowana przez pracę na częstotliwościach z zakresu 988-870 MHz. Takie pasmo, umożliwia przestrajanie na kolejną z częstotliwości jeżeli nastąpią jakiekolwiek zakłócenia.
System io-homecontrol jest bardzo prosty w instalacji oraz rozbudowie. Produkty  z  nim zintegrowane automatycznie wykrywają się, więc nie musimy specjalnie martwić się  o sprawne i bezawaryjne działanie.
 
Istotną cechą systemu io-homecontrol jest olbrzymia możliwość programowania własnych parametrów dostosowanych do indywidualnych potrzeb użytkownika. Za pomocą jednego przycisku możemy np. zamknąć cały dom -  wszystkie drzwi, bramy i okna. Po wciśnięciu owego przycisku, potwierdzenie zakończenia czynności wyświetli się na pilocie do zdalnego sterowania.

Kończąc, pamiętajmy, że genialny system io-homecontrol można wykorzystać zarówno w nowo budowanych  nieruchomościach, ale także w istniejących domach, których właściciele chcą podnieść standard swojego życia.

AK

2009-05-06
źródło: wp.p