Pracuje nad kolejnymi, głównie w segmencie hoteli klasy ekonomicznej. W tym roku wyda na inwestycje łącznie około 110 mln euro, z czego 20 - 25 mln euro w Polsce -  poinformowali przedstawiciele spółki.

- Zwolniliśmy tempo naszego rozwoju. Realizujemy głównie projekty, które już rozpoczęliśmy - powiedział Christian Fojtl, członek zarządu spółki.

CAPEX na ten rok wynosi 110 mln euro. W ubiegłym roku spółka wydała na inwestycje ponad 120 mln euro.

- Część środków z tych 110 mln euro już wydaliśmy. Inwestycje w Polsce pochłoną w tym roku około 20 - 25 mln euro - powiedział Fojtl, dodając, że wydatki będą głównie dotyczyć hoteli andel's w Łodzi i angelo w Katowicach.

Spółka zakłada, że w przyszłym roku inwestycje pochłoną około 50 mln euro.

- Takie są plany na dzień dzisiejszy. Jeśli zobaczymy poprawę na rynku, to jesteśmy gotowi zwiększyć poziom przyszłorocznych inwestycji - powiedział Fojtl.

Jeszcze w maju Warimpex zamierza otworzyć hotel andel's w Łodzi, a na przełomie czerwca i lipca hotel angelo w Jekaterynburgu.

Spółka planuje skupić się w tym roku na poprawie efektywności zarządzania, chce optymalizować koszty. Będzie budować hotele klasy ekonomicznej.

- Będziemy kontynuować rozwój hoteli ekonomicznych. W obecnych warunkach rynkowych takie hotele są potrzebne, co potwierdza słuszność naszej strategii - powiedział Fojtl.

Wcześniej spółka informowała, że w ramach joint venture z Louvre Hotels Warimpex planuje budowę około 80 hoteli klasy ekonomicznej.

- Mamy zagwarantowane trzy działki pod budowę czterech projektów.

- Do końca roku chcemy kupić kolejne 3 - 4 działki, negocjujemy kupno nieruchomości w Krakowie. Planujemy rozpocząć budowę 1 -2 projektów - powiedział Fojtl.

Fojtl poinformował, że spółka prowadzi obecnie negocjacje w sprawie sprzedaży kilku aktywów.

Liczymy, że przynajmniej jedną nieruchomość uda się sprzedać w tym roku - powiedział.

W poniedziałek przed sesją Warimpex przedstawił wyniki za 2008 rok.

Przychody spółki wzrosły o 16 proc. do 94,4 mln euro. EBITDA spadła o 48 proc. rdr do 29,4 mln euro, głównie z powodu spadku wyników w segmencie Developement & Asset Management.

Z powodu dokonanych odpisów aktualizacyjnych i amortyzacyjnych EBIT spadł w 2008 roku do minus 3,4 mln euro wobec 47,2 mln euro zysku EBIT w 2007 roku. Warimpex zanotował też w 2008 roku stratę netto w wysokości 29,4 mln euro. W 2007 roku spółka miała 33,7 mln euro zysku netto.

Na koniec grudnia 2008 roku Warimpex miał w portfelu 24 nieruchomości, w tym 18 hoteli z ponad 3.800 pokojami oraz 6 nieruchomości biurowych.

Warimpex działa głównie w Czechach, Polsce, w Niemczech, na Węgrzech i w Rosji.

interia.pl/(PAP)